Alaca'dan haberiniz olsun

Mevcut vekillere liste şoku!

Mevcut vekillere liste şoku!

9 ay önce - AK Parti, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için milletvekili aday...
AK Parti’nin Çorum adayları belli oldu!

AK Parti’nin Çorum adayları belli oldu!

9 ay önce - AK Parti, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri öncesi Çorum Milletvekili Adaylarını belirledi....
Alaca Belediyesi aşevinden 4500 kişi faydalanıyor

Alaca Belediyesi aşevinden 4500 kişi faydalanıyor

9 ay önce - Alaca Belediyesi olarak sorumluluklarının bilincinde olduklarını belirten Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, 4500 vatandaşın aşevinden faydalandığını...

Çorum’un tarihini 8 ülkeye tanıtacaklar Çorum’un tarihini 8 ülkeye tanıtacaklar

4 sene önce Bir yorum
798 views
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

gençler belediye ziyaretHitit Arkeoloji Topluluğu, hazırladıkları “The Sun of Youth Enlightening the History” projesi ile Çorum’un tarihini ve kültürünü 5 ülkeden Çorum’a gelecek olan gençlere tanıtacak.

Hitit Arkeoloji Topluluğu’ndan Talha Yurtseven, Zeynal Hasırcı ve Eskiyapar Köyü Muhtarı Cemalettin Samut Alaca Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette projeyle ilgili bilgiler veren Talha Yurtseven, “Hitit Arkeoloji Topluluğu olarak hazırladığımız The Sun of Youth Enlightening the History projemiz T.C Avrupa Birliği Bakanlığı-Ulusal Ajans’ı tarafından ERASMUS+ gençlik programları kapsamında hibe almaya hak kazandı” dedi.

Projenin 06-15 Şubat 2015 tarihleri arasında, Türkiye, Bulgaristan, Letonya, Fransa, Romanya olmak üzere 5 ortak ülkeden 8’er gencin katılımı ile birlikte Çorum’da uygulanacağını söyleyen Talha Yurtseven, şu açıklamayı yaptı: “23-24 Ocak 2015 tarihilerinde ortak ülkelerimizin grup liderleri ve temsilcilerini ağırlayacağımız ön hazırlık ziyaretini de ilimiz Çorum’da gerçekleştireceğiz. Proje kapsamında iç ve dış ortam aktivitelerimiz ile Çorum’un kültürel ve tarihi mirasını farklı ülke katılımcılarımızın tanımasını ve kendi yerellerinde farkındalık oluşturmalarını sağlamış olacağız. Projemiz konusu gereği Çorum’un tarihi mirasının irdelenmesini ve ortaklarımızın paylaşımları ile de yerel halkın ilgisini sağlamayı amaçlamaktadır. Kültürel değerlerin paylaşıldıkça zenginleştiğine olan inancımız ile uygulayacağımız projemizde yerel kurum ve kuruluşların ziyaret edilmesi, karşılıklı fikir alış verişinde bulunulması programımız çerçevesinde önemli bir yer edinmektedir.”

Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, başarılı bir projeye imza atıldığını belirterek, Çorum’a hayırlı olması dileklerinde bulundu.

 

Bir yorum yapıldı “Çorum’un tarihini 8 ülkeye tanıtacaklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir